Informacje − archiwum

 

27.03.2009 Od 1 kwietnia nowa linia tramwajowa w KZK GOP

Tagi: rozkład jazdy, likwidacja, Tramwaje Śląskie, KZK GOP, komentarz Komentarze: 24

Z dniem 1 kwietnia 2009 r. KZK GOP wprowadza po raz kolejny w tym roku zmiany w rozkładach jazdy na liniach tramwajowych. Jednocześnie po raz kolejny odnieść można wrażenie, że organizatorowi brak pomysłu na racjonalne zorganizowanie oferty przewozowej na ciągu Katowice-Chorzów-Bytom, szczególnie w kwestii linii uzupełniających. Rozkłady jazdy na tej trasie zmieniane były wielokrotnie, a jeszcze częściej roszadom ulegała obsada taborowa. Nieustanne zmiany niekorzystnie wpływają na czytelność oferty dla pasażerów, którzy co i rusz zaskakiwani są nowymi "eksperymentami".


» Czytaj wicej

23.06.2009 O jeden zjazd za daleko

Tagi: objazd, PKM Jaworzno, prasa Komentarze: 26

Tydzień w Jaworznie, 17.06.2009

Pasażerowie którzy wsiedli do autobusu jaworznickiego PKM-u linii „A” w poniedziałek o 14.00 nawet nie przypuszczali, jak bardzo urozmaicona będzie ich podróż do domu. Autobus podjechał dość punktualnie na przystanek mieszczący się przy dworcu PKP w Katowicach. Następnie ruszając zabrał ludzi z Placu Sejmu Śląskiego i Francuskiej. Wszystko wyglądało normalnie i nikt nie spodziewał się, tego co miało nastąpić.


» Czytaj wicej

07.12.2010 (Po)wyborcze zmiany w KZK GOP

Tagi: KZK GOP Komentarze: 22

W niedzielę oddaliśmy głosy w drugiej turze wyborów prezydenckich - także w kilku miastach Górnego Śląska i Zagłębia. Nazwiska radnych (i części prezydentów, burmistrzów lub wójtów) znane były dwa tygodnie temu - po pierwszej turze wyborów. Prześledziliśmy zmiany personalne, które czekają KZK GOP w związku ze zmianami w samorządach.


» Czytaj wicej

15.09.2009 Kolejne remonty kapitalne wagonów tramwajowych

Tagi: tabor, Tramwaje Śląskie Komentarze: 36

Okres wakacji był dość pracowity w warsztatach Zakładu Usługowo-Remontowego w Chorzowie Batorym. Wyjechały kolejne wagony po remontach kapitalnych.


» Czytaj wicej

05.12.2013 Nowa linia 924 w gminie Sośnicowice

Tagi: KZK GOP, rozkład jazdy, Sośnicowice, przetarg Komentarze: 14

Gmina Sośnicowice zgłosiła chęć przystąpienia do KZK GOP i trwa obecnie procedura wprowadzania zmian w statucie przez rady gmin zrzeszonych w Związku. Tymczasem ogłoszony został przetarg na obsługę nowej linii 924, która ma połączyć Sośnicowice z gliwickim Osiedlem Waryńskiego.


» Czytaj wicej

17.06.2011 Chrzanów: przetarg na obsługę 14 linii autobusowych

Tagi: ZKKM, przetarg Komentarze: 3

Związek Komunalny "Komunikacja Międzygminna" w Chrzanowie ogłosił przetarg nieograniczony na obsługę 14 linii komunikacyjnych o numerach: 8, 9, 10, 15, 18, 25, 26, 38, 41, 42, B, A, L i P.


» Czytaj wicej

15.07.2010 Wkrótce bilet przez komórkę w KZK GOP

Tagi: KZK GOP, bilety Komentarze: 5

Zgodnie z zapowiedziami, Zarząd KZK GOP podjął 6 lipca 2010 roku uchwałę dotyczącą wprowadzenia sprzedaży biletów za pośrednictwem telefonów komórkowych. Podpisana zostanie umowa z dystrybutorem oprogramowania pośredniczącego w transakcji - będzie to operator usługi "moBILET", znanej już w kilkunastu innych miastach w kraju.


» Czytaj wicej

13.11.2013 Świecący tramwaj w Katowicach

Tagi: Tramwaje Śląskie, pociąg specjalny, Katowice Komentarze: 3

Od 11 do 16 listopada 2013 r. po Katowicach kursuje rozświetlony tramwaj. To element kampanii reklamowej koncernu energetycznego Tauron.


» Czytaj wicej

29.09.2007 Likwidacja linii 122 w Siemianowicach Śląskich

Tagi: rozkład jazdy, likwidacja, KZK GOP Komentarze: 11

28 września 2007 r. ostatni raz na trasę wyjechała linia autobusowa 122 w Siemianowicach Śląskich. Od 1 października ulega ona likwidacji.


» Czytaj wicej

15.07.2008 200 milionów euro na tramwaje i trolejbusy

Tagi: inwestycje, infrastruktura, Tramwaje Śląskie Komentarze: 48

To już pewne, wkrótce szerokim strumieniem popłyną pieniądze na modernizacje sieci tramwajowej i trolejbusowej, dzięki czemu w ciągu kilku najbliższych lat poprawi się podróżowanie tymi środkami komunikacji miejskiej. Wszystko za sprawą wpisania projektu "Modernizacji infrastruktury tramwajowej i trolejbusowej w Aglomeracji Górnośląskiej" na listę niezbędnych inwestycji do zorganizowania w naszym kraju Euro 2012. Dotarliśmy do szczegółów projektu Górnośląskiego Związku Metropolitalnego, zawartych w nim odcinków sieci, które będą modernizowane i rozbudowywane.


» Czytaj wicej

» Archiwum informacji