Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Napływają kolejne skargi na linię numer 57

04.07.2008

Tagi: – Dodał: Marek Borys

(dg), Polska Dziennik Zachodni, 04.07.2008 r.

Tak dłużej być nie może. Ludzie duszą się w autobusach, a 57 to linia, którą jeździ naprawdę sporo osób, nie tylko w godzinach popołudniowych. Może w zimie brak możliwości otwarcia szeroko okna nie robi to różnicy, ale latem jazda w zamkniętym autobusie jest nie do wytrzymania - skarżą się pasażerowie.


Autobusy kursujące na linii 57, pokonują dziennie około 25-kilometrową trasę, na odcinku Zabrze Helenka - Brzezinka Wałbrzyska. Niestety, na kolejne przystanki na trasie, autobusy często przyjeżdżają spóźnione albo "zwyczajnie" - wypadają.

- Te autobusy jeżdżą chyba zgodnie z fazami księżyca, bo na pewno nie z rozkładem jazdy, który wisi na przystanku. Ludzie muszą dojechać do pracy i z niej wrócić, a autobus pojawia się raz na godzinę - mówi Dariusz Szafraniec z Czekanowa.

To jednak nie jedyny problem z tą linią.

- Zaduch jest nie do zniesienia. Okien tych w autobusach w ogóle nie da się otworzyć. Można je jedynie uchylić, a i to nie przynosi większego efektu. W godzinach szczytu, kiedy ludzie wracają z pracy do domu, autobus jest zapchany po brzegi. Proszę sobie wyobrazić, jak czują się ludzie, którzy jadą linią 57 z Gliwic do Zabrza - ubolewa Stanisław Gieszczyk z Rokitnicy.

Na wybór przewozu pasażerowie nie mają wpływu. Ma go natomiast KZK GOP.

- Nasze zadanie polega na ogłoszeniu przetargu i wybraniu najkorzystniejszej oferty, przy jednoczesnym spełnieniu przez przewoźnika wszystkich warunków zawartych w umowie przetargowej. KZK GOP wybrał najkorzystniejszą ofertę na obsługę linii 57, 80 i 288. Wygrało konsorcjum Omnitech Sp. z o.o. i Tadeusza Powichrowskiego - informuje Alodia Ostroch, rzecznik prasowy KZK GOP. Z początkiem czerwca na trasie Gliwice-Zabrze zaczęły kursować białoruskie autobusy marki MAZ 107 oraz szwedzkie volvo.

- Tabor spełnia niezbędne wymogi stawiane przez KZK GOP. Warunki przetargu nie mówią jednak nic na temat systemu otwierania okien w autobusie. Dla nas jest ważne, by pojazd spełniał normy bezpieczeństwa - dodaje Ostroch.

« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

qwe napisał(a):

Czyli Pani Ostroch innymi słowy chciała powiedzieć ze KZK GOP ma pasażerów w dupie.:|
Smutna prawda...

04.07 15:30:56

LooL napisał(a):

tak nikopodlogowece a ostatnio jechal Ikarus...uwazam ze linia 57 powinna zawsze konczyc w Bytomiu Miechowicach Petla..duza czesc pasarzerow jezdzi z Miechowic(np ja) a nie raz nie ma dogodnego poloczenia..mam nadzieje ze na 57 wroci pkm Gliwice bo to jest porazka

04.07 15:53:10

Arcziv napisał(a):

1."Warunki przetargu nie mówią jednak nic na temat systemu otwierania okien w autobusie. Dla nas jest ważne, by pojazd spełniał normy bezpieczeństwa - dodaje Ostroch." Zbyt gorąca temperatura również stwarza niebezpieczeństwo dla pasażerów (zasłabnięcia wylewy).
2."Okien tych w autobusach w ogóle nie da się otworzyć. Można je jedynie uchylić, a i to nie przynosi większego efektu" za to w gliwickich Solarisach to pewnie dawało ogromnby efekt. Co za dyrdymały.

04.07 15:57:16

robson napisał(a):

a czy to czy ktoś w autobusie zemdleje z zaduchu nie jest norma bezpieczenstwa?
Śmieszni sa probujac przekonać nas takimi argumetami...mam nadzieje ze UM Gliwice cos z tym zrobi...

04.07 16:12:21

Luk napisał(a):

To jest aż śmieszne "okien nie da się otworzyć tylko uchylić", a co jak na tej linii jeździły solarisy z PKM Gliwice to niby sie dało otworzyć okna? No oczywiście, że nie, no chyba że sięgniemy do trochę dawniejszych czasów kiedy to na tej linii śmigały ikarusy z PKM Gliwice. Wtedy było możliwe otworzenie praktycznie większości okien w całym autobusie co na pewno przynosiło efekt. Niech nikt nie mówi że solarisy z PKM-u są pod względem otwierania okien lepsze od tych wozów co jeżdżą teraz.

04.07 16:24:28

Tomek napisał(a):

Ty rzeczniczka to zamiast siedzieć za biórkiem to sie przejedź 57 w upalny dzień, zwłaszcza tym krótkim volvo. Jezdze tym busem codziennie i szlak mnie trafia jak czytam co gada ta babka :[

04.07 16:40:51

Buscoholic napisał(a):

Nie dajmy się oszukać, że KZK GOP czy pan Powichrowski i spólka ugną sie pod żalami pasażerów linii 57. Najlepszym rozwiązaniem było by po prostu przydzielić linię dwóm przewoźnikom w "trybie sezonowym". Na przykład zimą niech jeżdżą te puszki z Omnitechu, a latem niech wyjadą na trasę Ikarusy 280 z gliwickiego PKM-u.
Co do ilości pasażerów na tejże linii, pamietać należy, że mamy teraz wakacje, a od października zaczyna się rok akademicki na Politechnice i dopiero będzie tłoczno. Może by tak reaktywować linię 257?

04.07 17:05:17

Buscoholic napisał(a):

Jeszcze jeden ważny aspekt. Otóż w tych volvach jest nie tylko duszno, ale cholernie śmierdzi w nich stęchlizną. Mam nadzieję, że nie jest to tylko moje odczucie.

04.07 17:12:15

emem napisał(a):

Chciałem tylko przypomnieć, że to w zeszłym roku na łamach WPK podnosiliśmy temat braku zapisów w specyfikacji przetargowych dotyczących okien w zachodnich konstrukcjach. Oto skutki...

04.07 17:53:09

Andrzej napisał(a):

To dotyczy również linii 80. 4 wąskie uchylne okna na autobus przegubowy to lekka przesada, nie wspominając już o stanie technicznym, co nim jadę to jakaś usterka musi wyskoczyć typu nie zamykające się drzwi, problemy z silnikiem który po prostu gaśnie i kierowca nie może go odpalić itp. Poza specyficzny zapach zamoczonych dywanów w środku- być może te autobusy jakąś powódź przeżyły. Niejeden starszy Ikarus lepiej przy tych autobusach wygląda. Skąd oni te autobusy wytrzasnęli?

Co do KZK GOP to widać, że ma to ewidentnie w dupie. Może ktoś wziął w łapę za ten przetarg i przydałaby się jakaś kontrola NIK-u w KZK GOP.

04.07 18:20:54

adam86 napisał(a):

@emem: a w naszych solarisach to niby są jakieś bardziej otwieralne okna? Akuarat te Mazy bynajmniej nie mają mniej uchylnych okien niż PKMowe Solarisy.

04.07 18:41:54

Alek napisał(a):

Ciekawe, że ostatnio dość często pojawiają się teksty w gazetach o firmie Omnitech. Przypomina mi to trochę nagonkę na Meteora po wygraniu pakietu 14/20/92/132/184/850 przez pewną gazetkę;)
Przyjdzie zima i wszyscy zapomną o problemie.

04.07 20:30:19

Martinek napisał(a):

@adam86: "Unijne" solniczki z PKMu Sosnowiec mają przesówne okna - kwestia tego co kupujący zażyczy sobie u producenta (przynajmniej w przypadku Solarisa).

04.07 21:41:07

podlesianin napisał(a):

Przyjdzie zima to tam się dopiero będzie działo obym się nie mylił, i coś mi się wydaje że bardzo kiepsko wypada ta prywatna inicjatywa. A myślałem że prywatna inicjatywa po wygraniu takiego pakietu pokaże coś dobrego i zatka usta zwolennikom PKMu a tu niestety pesymistyczny scenariusz się powtórzył po prostu dno.

04.07 22:46:24

AbeS napisał(a):

fajnie jakby 14 i 850 przejol PKM Gliwice...

04.07 22:59:52

major napisał(a):

@AbeS taa i może jeszcze najlepsze autobusy na tą 14 wstawić ? Jakby się Bytom dokładał to możeby i miał lepsze busy.

04.07 23:59:18

Mickul napisał(a):

a to nie można zlecić ITD żeby się wzięli za te wozy? Oni lubią takie telefonu do nich i potem będą stać na Rokitnicy...

05.07 09:12:19

wpk napisał(a):

weźcie zablokujcie tego podlesianina bo jego smutów i dyrdymałów propkmowych to się czytać nie da! koleś, ile ty masz lat, kto był od ciebie w partii i kto z twojej rodziny pracuje w PKM Katowice?

05.07 09:26:54

Rachuba napisał(a):

Świerklanieckie Solarisy też mają duże przesuwane okna.A to tych gratów na 80 to na prawdę brak słów.

05.07 10:39:21

podlesianin napisał(a):

WPK@Więc ci odpowiadam nikt nie pracuje od mnie w PKMie ani w żadnej partii nikt nie jest, co do wieku to już trochę latek mam . A to że akurat jestem zwolennikiem PKMu a nie prywatnej inicjatywy to nie wiem czy słyszałeś o czymś takim jak demokracja więc niestety to wolność słowa. A tak trochę z innej beczki to ile ma płacone Omnitech za wozokilometr?

05.07 10:46:29

KZKGaPowicz napisał(a):

Wczoraj w "Aktualnościach" na TVP Katowice mówili, że Inspekcja Transportu Drogowego w ciągu 30 minut zatrzymała dwa dowody rejestracyjne autobusów:
1.) Jelcz PR110M nr tab. #14 (reklama PSB WOKO) z firmy Delta Świętochłowice A. Mastalerz za zbyt wysoki poziom wydzielania spalin.
2.) Solaris z PKM Katowice sp. z o.o. za niesprawny układ kierowniczy.
Pani A. Ostroch mówiła w wywiadzie, że zły stan autobusów wcale nie jest plagą, lecz są to pojedyncze przypadki i pasażerowie nie muszą się obawiać o swoje bezpieczeństwo - chyba sobie ona żarty stroi, bo na linii nr 23 to chyba troszkę za dużo tych pojedynczych przypadków.

05.07 10:57:58

AA napisał(a):

widac ze pani rzecznik dojezdza do pracy autem, a autobusy to widzi tylko wczasie jazdy po miescie lub tez na zdjeciach

05.07 11:42:12

Tomasz Saviola napisał(a):

Ostatnio podróżowałem niskopodłogowym autobusem pana Nowaka na linii 121 i muszę stwierdzić, że autobus miał przerobione wszystkie okna i wszystkie można było uchylić. Nie była to jeszcze full wypas klimatyzacja, ale jednak jak się chce to można coś zrobić.

05.07 11:51:40

Koper napisał(a):

Najlepiej jakby jeździły Ikarusy 280.

05.07 12:47:33

adam86 napisał(a):

@mickul: a może zlecmy ITD żeby zajęła się wozami z PKMów?

05.07 13:51:05

Seban napisał(a):

system otwierania okien to nie wszystko :P jeszcze jest "system zamykania drzwi.. w jednym z volvo na 57 wygląda to tak.. kierowca otiwera drzwi...pasazerowie sie przesiadają..kierowca chce zamknąc drzwi...i nic.. zamyka pierwsze...wstaje z kabiny wychadząc drugimi..z przyslowiowego "buta" i "z bara" zamyka tylne..wchodzi srodkowymi i jedzie :p <<ogień>> :D 3 min pozniej podjeżdza na placu piastow nowy maz..i ten to juz wcale drzwi nie zamyka tylko jedzie dalej z otwartymi !! (historyjka z lini 57 i 80 z dnia 15.06 - plac piastow... 7:40 :) :P pkm wróć :( !!

05.07 14:05:55

trans-markus napisał(a):

mam traktor i 2 przyczepy i już w najbliższym czasie zamierzam wystartowac do przetargu

mój kolega obok mam natomiast ciężarówke do przewozu świń zamierzamy razem utoworzyc firme przewozową i wystartowac w przetargu na 1 lub 2 linie kzk gop

05.07 18:08:16

ficek75 napisał(a):

@trans-markus: tylko pamiętaj żeby te przyczepy nie były starsze niż z 1991 roku bo inaczej nie masz szans.

05.07 20:18:58

KZKGaPowicz napisał(a):

@Tomasz Saviola: Te MAN-y, które jeżdżą na linii 121, to przeważnie takie autobusy, które po sprowadzeniu ich przez Nowaka do Polski miały dość dużo tych uchylnych okien. Są to te MAN-y z drzwiami, które przy otwieraniu są wypychane na zewnątrz (na boki). Szczerze wątpię, aby Nowak sam wymieniał okna w swoich autobusach.

05.07 21:22:24

Bodzio napisał(a):

Dzisiaj ok. godz. 14 byłem zdziwionym świadkiem następujących faktów :
1. w Miechowicach na ul. Frenzla na wysokości Lidl'a i zakładu wulkanizacyjnego stał sobie krótki czerwony volvo z Omnitechu. Miał włączone światła awaryjne a kierowca lub serwisant kończył operację dokręcania prawego przedniego koła.
2. Parę minut później widziałem kolejnego przedstawiciela Omnitechu. Mianowicie volvo - tym razem żółte, przegubowe - przejeżdżało obok swojego sąsiada ze stajni ( o którym mowa wyżej ) jadąc w kierunku Karbia. Na tylnym wyświetlaczu miało wyświetlony numer 57.
Moje zdziwienie wzięło się z pytania, co owe wozy robiły w sobotę we wczesnych godzinach przedpołudniowych w Miechowicach ?

05.07 22:06:18

Buscoholic napisał(a):

@trans-markus: z taką bazą taborową masz w KZK GOP duże szanse na wygranie przetargu, jakby w trakcie obsługi linii zdażył Ci się jakiś problem, to wal do mnie, mam na placu przyczepę Van Hoola (sprowadzoną rzecz jasna z zachodu, rok prod. 1993) - klapy uchylne, wyświetlacze, kasowniki, ogrzewanie, co prawda wysoka podłoga, ale dla tych z KZK to i tak bez znaczenia - ważne żebyś jeździł.

05.07 22:55:02

Kokesz napisał(a):

Jak jeszcze zaproponujesz stawke 2pln za wzkm to z pocalowaniem reki cie wezma

06.07 10:09:33

adam86 napisał(a):

@bodzio: owe Volvo przegubowe to była podmiana, która potem włączyła się na 57.

06.07 10:15:53

kuba napisał(a):

a może przetargami organizowanymi przez KZK zająłby się CBA, bo te przetargi pachną korupcją

07.07 07:59:06

kojot napisał(a):

Adamie możesz już dziś zlecić badania wozów PKM'owych przez ITD.

07.07 09:10:53

david82 napisał(a):

kuba - radze uważać na słowa bo za ten tekst grożą ci 2 lata więzienia.

07.07 11:23:16

adam09 napisał(a):

Czy ja wiem mnie z omnitechu podoba sie tylko MAZ nr boczny 01 ale mimo wszystko ani OMNITECH ani PKM Gliwice nie powinno obsługiwac linii 57 ... Moim zdaniem najlepszą zajezdnią jaka mogła by obsługiwac tą trase to jest Nowak Transport lub PKM Katowice lub PKM Sosnowiec te zajezdnie cały czas maja nowe autobusy a PKM Gliwice moga się pochwalic jedynie Solarisami w których są tak twarde siedzenia ze tylek boli i mozna sie w nich udusić

07.07 11:38:57

palex :) napisał(a):

@adam09: teraz to dowaliłeś i to parę razy. ROTFL.

Nowak Transport z tymi swoimi używańcami które są starsze niz MAZy? PKM Katowice? ROTFL.... kupili 5 nowych przegubów - zresztą pod 37 i to wszystko. Stan reszty taboru przemilczę.
PKM Sosnowiec? Buahah.. :)) a może od razu na linię 57 będzie jeździło coś z Krakowa? Chcesz sprowadzać z innej częsci GOPu przewoźników? Puknij się. Zobacz gdzie są Gliwice a gdzie najbliższa zajezdnia PKMu Sosnowiec.

07.07 14:25:51

marcin napisał(a):

@adam09 puknij sie w łeb , ile czasu te pkm-y traciły by czasu na dojazd

07.07 14:43:23

butthead napisał(a):

"mają nowe autobusy", bo dostają ;)

07.07 14:46:33

ice napisał(a):

adam09 hahahaha twój komentarz jest lepszy od co poniektórych kawałów.
Tak sie składa ze pkm gliwice ma najnowocześniejszy tabor w całym gopie, a skoro masz wrażliwy tyłek to zacznij jeżdzić taksówkami i dzwoń po nie z krakowa bo tam maja klimatyzowane z miekimi siedzeniami :D:D

07.07 15:02:10

AbeS napisał(a):

Dzis spoznilem sie do pracy 30min bo przegubowy VOLVO na kursie 6:35 sie zjebcyl i nawet nie ruszyl z ELZABu musialem czekac 30min na nastepny i byl to krutki MAZ 01 takze bylo ciasno...i to bardzo ciasno

07.07 16:33:58

Pasażer napisał(a):

@Bodzio : przecież 57 dojeżdża do Pętli Miechowice

07.07 16:58:38

podlesianin napisał(a):

Ja wam współczuje szczególnie to spóźnianie do pracy i tłumaczenie sie przed szefem to jest najgorsze też kiedyś tak miałem. Moim zdanie takie fakty jak wypadające kursy trzeba od razu zgłaszać do KZK GOPu bo jak znam życie to pewno kurs był zrealizowany zdaniem Omnitechu no ale cóż jak osoby z przypadku zajmują sie prowadzeniem firmy transportowej to tak to niestety wygląda i będzie wyglądać.

07.07 18:47:03

AbeS napisał(a):

tak az 2 raz w ciagu dnia po 5 i 6 rano i to tylko w dni robocze poza okresem feri i wakacji

07.07 18:57:51

Bodzio napisał(a):

@Pasażer - kpisz, czy o drogę pytasz ? Jeżeli Twój komentarz jest próbą dowcipu, to próba ta jest bardzo miernej jakości. Jeżeli zaś jesteś przekonany o słuszności Twojej wypowiedzi w kontekście mojej, to radzę :
1. Spojrzeć na plan Bytomia i sprawdzić, gdzie znajduje się ul. Frenzla i pętla autobusowa w Miechowicach
2. Jeżeli to Ciebie nie przekona, to zajrzeć do rozkładu jazdy 57 i sprawdzić o której godzinie jadą 57 do Miechowic w soboty.
Przypuszczam jednak, że robisz sobie jaja. To by trochę Ciebie usprawiedliwiało pod warunkiem, że masz nie więcej niż 12 lat,
@adam86 To przegubowe volvo gdyby miało być podmianą, to jechało jakby w przeciwnym kierunku. Chyba, że miało być włączone w Gliwicach, dokąd ewentualnie zmierzało ul. Frenzla, a następnie J.Nowaka Jeziorańskiego ( DK 88 )

07.07 19:33:54

LooL napisał(a):

nie kumam jak miedzy takimi miastami jak Bytom i Gliwice moze byc tylko 1 polaczenia autobusowe ( nie licze 112 ktore zachacza tylko o Górniki). nie rozumie jak do takiej dzielnicy jak Miechowice nie ma polaczenia do Gliwic nie liczac mac Hu**wego 850...linia 57 powinna zawsze konczyc w Miechowicach albo powinna zostac uruchomiona nowa linia Gliwice - Miechowice, a 850 z Karbia prosto do Gliwic...!

07.07 20:09:27

adam09 napisał(a):

Palex popatrz na tobor PKM Katowce PKM Sosnowiec i PKM Gliwice zobaczysz która zajezdnia ma najlepszy tabór Pkm Gliwice kupiło kilka złomowatych Solarisów i świecą a co mnie obchodzą z jakiej częsci GOP-u są te autobusy ważne żeby były fajne... a Gliwice ma do dupy tabor

07.07 21:05:54

ice napisał(a):

to powiedz co takiego ciekawego ma pkm katowice??
w jakim ty swiecie zyjesz moze napiszesz nową gre BUS TYCCON czyli jak zarzadzac połaczeniami w KZK GOP

07.07 22:24:30

pasażer 57 napisał(a):

Adam09 ty sam jesteś dupa piszesz bzdury może jeszcze Detlę niech tam dają .na 57

07.07 22:50:37

suchy napisał(a):

@adam09 - BUAHAHAHAAHA :D:D:D

do dupy tabor to ma twoje uwielbiane pkm katowice..mają stado sypiących sie jelczy i ikarusów i garstka kilkunastu krótkich solarisów kilkuletnich, no i kilka nowych wozów które ostatnio kupili chyba za resztke swoich pieniędzy..

sosnowiec może troszke porządniejszy jest bo ma więcej nowych autobusów, tyle że jakbyś nie zauważył (moge pożyczyć okularów jak niedowidzisz) to sosnowiec posiada również stadko twoich "złomowatych" solarisów..

a gliwice? przede wszystkim - nie mają KILKU tylko KILKANAŚCIE nowych solarisów, w dodatku przegubowych, do tego planują przetarg na kolejne kilkanaście nowych autobusów krótkich..nie stoją w miejscu tylko non stop wymieniają wyeksploatowany tabor na coraz lepszy i nowszy..więc nie pociskaj mi tutaj dziecko pierdół że gliwice mają tabor do dupy, bo mają chyba najlepszy na śląsku

08.07 00:11:07

TramSilesia napisał(a):

@suchy - dobrze gadasz.

PKM Gliwice ma najlepszy tabor.Ja akurat lubie Solarisy.

adam09: jak masz wrażliwy tyłek to siedź w domu na kanapie, albo kup sobie Maybacha. <- Powinien wystarczyć ;]

08.07 09:50:57

Gliwiczanin napisał(a):

Gliwice posiadają dokładnie 21 solarisów przegubowych SU 18.. do tego 2 przegubowe Many Lions City. Ogolnie park taborowy gliwickiego PKMu na tle śląskiej floty autobusowej jest imponujący

08.07 10:41:19

adam09 napisał(a):

pkm gliwice - sredni wiek taboru 48 lat
pkm katowice - 3 lata
pkm sosnowiec - 7 lat
pkm świerklaniec - 10 lat

No i kto tu jest najlepszy buhahaha

08.07 11:29:50

Luk napisał(a):

@adam09 No chyb coś Ci się pokręciło z tym średnim wiekiem taboru:
PKM Gliwice 11,5 roku
PKM Katowice 11,8 roku
PKM Sosnowiec 10 lat
PKM Świerklaniec 17 lat

08.07 15:45:33

adam286 napisał(a):

adam09 - pomyśl zanim cos napiszesz !!!
PKM Gliwice ostatnio cały czas stara sie odnowic swoj tabor ... więc żałuje że juz nie obsługuje linii nr 57 a jak ktos ma wrazliwą dupe to niech bierze poduszkę do autobusu ....

08.07 17:35:51

pw napisał(a):

UWAGA!!
adam286 i adam09 to te same osoby!

08.07 19:01:17

palex :) napisał(a):

Kto akceptuje te chore komentarze? Weźcie dajcie bana adamowi bo tych wypocin sięczytać nie da... jakieś dziecko neo

08.07 19:27:41

suchy napisał(a):

@adam09 - średni wiek 3 lata to masz chyba ty, a nie tabor autobusowy pkm katowice..

@gliwiczanin - dodaj jeszcze do listy 5 solarek U15 oraz 15 dabów 12-1800, które co prawda nie powiewają nowością ani niską podłogą, ale są w bardzo zadbanym stanie, szczególnie te z numerami 100-104, które gliwice posiadają już od kilkunastu lat..chciałbym widzieć który ikarus po 15 latach eksploatacji byłby w tak świetnym stanie jak te autobusy..

08.07 20:16:32

adam286 napisał(a):

nie prawda pokłuciłem sie z bratem i on sobie robi jaja i podaje sie za mnie podajac moj adres mailowy.... więc dlatego zmieniłem nick ... sorry za mojego głupiego brata on czasami nie wie co mówi lub pisze

08.07 21:42:33

adam286 napisał(a):

Prosze o usunięcie komentarzy użytkownika adam09 ponieważ są one dziecinne i bez sensu... wstyd mi za brata

08.07 22:06:03

Andrzej napisał(a):

Jak oglądam te autobusy to zastanawiam sie czy Skandynawowie tak bardzo lubią ciepło ze autobusy robią bez okien

09.07 00:21:22

5th napisał(a):

@Andrzej- Oni mają cały rok zimo a jak na termometrze jest 20 stopni to dla nich jest upał;).Dziennikarzyny z Dziennika Zachodniego nieodkryli Ameryki z zaduchem bo 60% lini na Śląsku ma z tym problem ale to wina KZK GOP które działać woli swoje kabzy napychać. Takim sposobem zamiast mieć jedną z najlepszych komunikacji w Polsce(mamy takie mozliwości) mamy jedną z najgorszych.

09.07 11:16:20

Bodzio napisał(a):

Dzisiaj szedłem sobie ul. Jordana ok. godz.08:10 i widziałem jak żółty krótki 57 jechał jak szalony w kierunku Elzabu. Zatrzymał się na przystanku koło kościoła, wypuścił ludzi i pojechał dalej. Nie minęły 3 minuty, a już jechał z powrotem. Spojrzałem na zegarek, była 08:16, gdy zatrzymał się na przystanku Helenka-kościół w kierunku Gliwic. Wynika z tego, że w kierunku Elzabu jechał 20-25 minut spóźniony, a z powrotem 10 minut spóźnienia.

09.07 16:31:19

jacekso napisał(a):

Sensacja po prostu... Jakiś wóz się zepsuł i został podmieniony przez Karosę, która jeździła rano na 80.

09.07 16:39:05

Bodzio napisał(a):

@jaceks0 - skąd u Ciebie taka ironia ? Ja tylko bez emocji zrelacjonowałem swoje obserwacje. Chyba mój komentarz pasuje do tematu artykułu.

09.07 16:50:41

adam286 napisał(a):

dzisiaj o godzinie 13:41 jechałem linią 57 na rozkładzie pisz "linia całkowicie obsługiwana przez autobusy niskopodłogowe " a tu patrze jedzie krótki Ikarus 260 z nr bocznym 04

09.07 19:22:08

podlesianin napisał(a):

Widzę że co raz ciekawszy tabor się pojawia na tych liniach . A co się dzieje z Mazami 107 już nie istnieją?

09.07 21:37:33

5th napisał(a):

Z tego co widzę to Omnitech leci w kulki jak Zagoazda pewnego czasu na 86 i 720(No ale jak dwa Volviaki które sa przewidziane na linie 57 w srodku dnia podczas dnia roboczego stoja na prakingu przy DK 88 to nic dziwnego). Dzisiaj jadąc 89 Manikiem o numerze 02 zastanawiałem się dlaczego KZK GOP nie moze wymagać szyb przesuwanych a jezeli sa okna uchylne to powinny one stanowic 70% okien albo klimatyzacje. Niestety KZK zamiast zrobic cos dobrego dla pasażera woli zgarniać kasę i fundowac sobie nowa siedzibe;/

10.07 16:07:11

pandorcia napisał(a):

HAHAHA!! te autobusy byly tylko o grosze tansze!! a patrzcie jak jakosc spadla!! NAPRAWDE NIE ROZUMIEM DLACZEGO NA SILE KZK GOP WCISKA JAKIES BADZIEWIA NA TE LINIE!!!!!!!!! przeciez juz raz Powichrowski mial miec te linie... przeciez wystarczy przesledzic sytuacje w innych miastach gdzie ten pan sie nie wywiazywal z umowy!! poza tym chore jest ze te autobusy jezdza krotkie. w godzinach szczytu ludzie zostaja na przystankach bo sie nie da wsiasc!! nie mowie ze uczniowie szkoly muzycznej np z gitara czy wiolaonczela z gory nie maja szans jechac tym autobusem, albo studenci architektury z teczka 50x70cm!!

11.07 12:49:26

pandorcia napisał(a):

solarisy niby tez maja okna tylko uchylne.... ale niegdy nie bylo mi w nich duszno!! jeden z busow pana P. nie ma zadnych okien uchylnych!! (chyba tylko 2 dachowe, ktore nic nie daja).
P.S. fajne sa napisy po rusku w tych autobusach... albo niektore tlumaczenia: "mlotek dla wybicia szyby"....

11.07 13:57:29

5th napisał(a):

Pandoracia akurat w Solaris z PKM-u Gliwice tez potrafi panować zaduch. Sam byłem swiadkiem jak w lini 870 pewna babka zemdlała z powodu duszności.

11.07 15:03:07

Buscoholic napisał(a):

A dziś zupełne zaskoczenie! Widziałem na linii 57 Ikarusa 280 nr tab. 01 z parku taborowego Transkomu Piekary Śląskie. Wie ktoś z jakiej okazji ten bus pojawił się w obsłudze 57? Piszę o kursie z Helenki o godz. 16:20.

11.07 18:43:24

Qwe napisał(a):

To już całkowita normalka, tak jak Ikarus 260 #04 na 288 (wczoraj widziałem)

Dzisiaj za to starsi ludzie w Volvo strasznie wjeżdżali na kierowcę czemu taki zaduch i żeby coś zrobił. Od 1 czerwca każda podroż 57 dla mnie jest przygoda, zawsze coś się dzieje :)

@Pandorcia: zastanawiam się, czemu nie napisałaś przykładu ze skrzypcami, czy fletem zamiast gitary :) a z nimi też czasem ciężko jest ustać;D

11.07 20:09:23

palex :) napisał(a):

weźcie napiszcie artykuł że Transkom kooperuje z Omnitechem bo czytanie od 10 dni tego że jeździ Ikar 01 to już jest NUDNE.

11.07 20:48:01

Rachuba napisał(a):

Dzisiaj znowu wypadła 80 z Tarnowskich Gór godz.5:30.Jeżdżę już tą linią do pracy przez prawie 10 lat i takiego dziadostwa nigdy nie było nawet w czasach gdy linie tą obsługiwał PKM Bytom.

12.07 11:44:52

david82 napisał(a):

Dla mnie ta cała awantura to żenada... Jest mnóstwo linii w GOP na których jeżdzą poniemieckie używki bez otwieranych i uchylanych okien i nikt nie robi takiej awantury jak na 57. Jak sie nie podoba to kupcie sobie auto :)

12.07 14:21:18

Rachuba napisał(a):

Wczoraj na 80 kursował zdezelowany i brudny Ikarus 280 #01 i byłem świadkiem ciekawego zajścia w Zbrosławicach wsiadło dwóch budowlańców w ubiorach roboczych i usiedli a kierowca wyszedł z kabiny i ich opier... mówiąc przy tym że mają stać bo ubrudzą siedzenia.Kierowca ten chyba się pomylił i myślał że prowadzi Solarisa U18 a jak wracałem wieczorem podczas ulewy to wszystkie fotele były wolne bo przez klapy w dachu wlewała się do środka woda i nie dało się na nich siedzieć.

13.07 11:40:32

adam286 napisał(a):

heh... ja ostatnio jechałem Ikarusem 260 nr tab 04 i dzisiaj patrze na tabor powichrowskiego i czy on nie ma byc od 2006 roku na złomowisku??

13.07 14:30:43

pasażer napisał(a):

Dajcie spokój.... To w ogóle jest czyste nieporozumienie. Jest 21-wszy wiek, a jeżdzą jakieś złomy.Z zachodu sprowadzają stare przykładowo Many które podkładaja za np. Jelcza a tenże Man w Niemczech jest zastąpionym nowiutkim Manem... Z wyjątkiem PKM Gliwice, to reszta przewoźników powinna być wycofana, albo bynajmniej zawieszona do póki nie zmienią taboru. Co do Powichrowskiego, to już brak mi słów... praktycznie codziennie widze jego żałosne i szpetne autobusy. Na 57 jeździ kilka autobusów, ale np. na 288 jeździ tylko jeden. I co..? Na planie piszę, że jeździ niskopodłogowy, KZK wymagał niskopodłogowego i to nie starszego niż tam pare lat, a tu Ikarusik se pyka na tej linii. W dodatku żólty.. jak któs nie jest w temacie i nie zna sie na przewoźnikach itd. to mógł pomyslec, ze to PKM taki autobus póścił. Zażalnia do KZK i tak są bez sensu. Zawsze znajdą jakieś wytłumaczenie i tak to jest... Złomy będą dalej jeździć. PKM dostaje kolejny nowiutki tabor krótkich teraz solarisów, Omnitech wystawia ikarusy dosc często, ale to Omnitech wygrał przetarg i jeździ i jeździć pewnie będzie do końca przetargu. Tak jest właśnie w tym piepszonym kraju. "Władze" wybierają, czy robią coś zawsze tak, że oni korzystają, a cierpią na tym prości ludzie. POZDRAWIAM

15.07 00:47:17

pandorcia napisał(a):

Qwe masz racje nawet z fletem czasem ciezko wsiasc do 57 czy 80...
5th ja tylko napisalam ze mnie nigdy nie bylo w nich duszno;] a autobus bez zadnych okien uchylnych to juz przesada...
david82 ale na tych liniach jezdzily najlepsze autobusy a Powichrowski nie wywiazuje sie z umowy!!
"zmien woz na bus" HAHAHA!! <wysmiewacz> :)
ciesze sie ze mam zdrowe nogi:) i nie mieszkam w Rokitnicy!! ani w Zbroslawicach:D

19.07 13:49:25


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!