Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Dogadali się w sprawie dworca autobusowego

03.07.2008

Tagi: – Dodał: Marek Borys

Krzysztof Szendzielorz
Polska Dziennik Zachodni, 03.07.2008 r.


Zamknięty we wtorek dworzec autobusowy w Piekarach został dziś otwarty. Jego właściciel, Międzygminny Związek Komunikacji Pasażerskiej w Tarnowskich Górach, podpisał wczoraj umowę użyczenia obiektu z władzami Piekar.


Umowa ma obowiązywać przez trzy lata. Wszystkie koszty związane z utrzymaniem dworca będzie ponosić gmina. MZKP szacuje je na ponad 20 tys. zł miesięcznie. Dworzec dla obsługi pasażerskiej został oficjalnie przekazany dziś o świcie.

- Od przedstawicieli miasta usłyszeliśmy też, że są zdecydowani kupić dworzec. Przekazaliśmy ofertę sprzedaży wraz z operatem szacunkowym. Teraz czekamy na dalsze rozmowy. Do ich rozstrzygnięcia dworzec będzie normalnie działał - zapewnił nas nam Henryk Szudy, szef MZKP. Cena wywoławcza dworca wynosi 1,2 mln zł.

Przypomnijmy, że we wtorek zniknęły też rozkłady jazdy z prawie 40 przystanków w mieście. MZKP wkrótce zakończy też demontaż wszystkich słupków i wiat przystankowych. KZK GOP, nowy organizator komunikacji w mieście zaczął już montować swoje rozkłady jazdy.

- Normalnie taka operacja trwa kilka tygodniu. Teraz poprosiliśmy firmę, żeby się pospieszyła. Myślę, że za kilka dni sytuacja na przystankach zostanie unormowana - uspokaja Alodia Ostroch, rzecznik KZK GOP. Miasto jednak będzie musiało samo kupić wiaty przystankowe, bo w KZK GOP odpowiadają za nie bezpośrednio członkowskie gminy.

Chaos komunikacyjny w Piekarach, do jakiego doszło w ostatnich dniach, jest spowodowany tym, że Piekary chcą wstąpić do KZK GOP. Niestety, wojewoda podważa sposób, w jaki to się odbywa. Jego zdaniem, najpierw trzeba zmienić statut MZKP i wykreślić z niego Piekary. Sprawę ma rozstrzygnąć Naczelny Sąd Administracyjny.

« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

adiksw napisał(a):

MZKP chwyta się czego może żeby jeszcze coś zrobić, jeszcze trochę kasy uszczypnąć. Rozumiem że to ich własność ale nie mogli się dogadać wcześniej z Piekarami, przecież Piekary tego chciały.

03.07 18:45:10

Dizel napisał(a):

Od dawna jest wiadomo że MZKP działa w jakiś dziwny, absurdalny sposób. Szudy zachowuje się jak wariat. Można domniemywać ze ten cały cyrk ma na celu odwrócenie uwag od finansów MZKP. Pytanie jest jedno: dlaczego nikt nie zrobi tam kontroli. Co do KZKGOP to też można być niezadowolonym - tabor w przetargach to totalna porażka. Władze obiecywały że będzie lepiej, a lepiej wygląda tak że zamiast ikarusów będa jeździć many bez okien. Niech władze miasta i KZKGOP przejadą się czymś takim w taki dzień jak dzisiejszy. Może chociaż pojawią się jakieś lepsze wiaty, bo to co stoi to porażka.

03.07 19:45:35

david82 napisał(a):

Dizel co ty zaś za bzdury opowiadasz. Myślałem że dałeś sobie spokój.

03.07 20:10:19

Hawker napisał(a):

a co Dizel spodziewałeś się że po przetargach wyjadą nowiuteńkie autobusy z klimą ? KZK GOP też nie ma za dużo kasy na linie po co wydawać kasę na komunikację jak można kupić nową siedzibę związku :D

03.07 20:14:44

Platan napisał(a):

,,Kupić nową sidzibę Związku" Najpierw proszę zasiegnać trochę wiedzy. A potem ewentualnie ,,pieprzyć" tu ,,farmazony''.

03.07 23:34:40

P Śl napisał(a):

Bardzo sie firma spieszy, postawili cale 5 slupkow.

04.07 10:17:44

viator napisał(a):

@Dizel: A będą jeździły many bez okien? Jej, to się wąskotorówka chowa MSPANC
@P Śl: Postawili przynajmniej 7 słupków ;)
ale tempo mają faktycznie...

04.07 10:45:21

Kysu napisał(a):

Zauważyłem już na Brzozowicach-Kamieniu że wymieniają rozkłady jazdy i w związku z tym jest haos,bo jedynie to pod wiatami są ponaklejane kartki z rozkładami ,a pasażerowie mówią że rozkładów nie ma,bo im brakło na słupkach.

05.07 04:18:39

Dizel napisał(a):

Hawker nie spodziewałem się autobusów z klimą ale normalnych autobusów nowszych od 20 letnich ikarów z otrwieranymi oknami, ot tyle.

05.07 13:53:57

Dizel napisał(a):

Dawid powiedz mi gdzie jest bzdura w stwierdzeniu że autobus bez otwieranych okien w upalny dzień to horror?

05.07 13:55:27

Hawker napisał(a):

Dizel w tej kwestii masz rację okna powinny iść przeróbki. W Świerklańcu jeśli będą chcieli to coś z tym zrobią :P

05.07 19:42:55


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!