Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Rybnik: Zmiana trasy przejazdu linii 7, 30 i 301

26.11.2007

Tagi: rozkład jazdy, ZTZ Rybnik, MZK Jastrzębie-Zdrój – Dodał: Adam Ciepluch

Od 19 listopada autobusy linii 7 i 30 rybnickiego ZTZ oraz 301 organizowana przez MZK Jastrzębie mają zmienioną trasę przejazdu.


Linia 7 obecnie nie kursuje do dworca Komunikacji Miejskiej, tylko do Kąpieliska Ruda. Po obsłużeniu przystanku początkowego autobus skręca w ulicę Janiego, gdzie obsługuje nowy przystanek o nazwie Wawok Janiego, następnie skręca w lewo w ulicę Rudzką, na której zatrzymuje się na trzech przystankach. Dwa z nich są nowością dla tej linii: Wawok oraz Rudzka Cmentarz. W kierunku Kąpieliska trasa przebiega odwrotnie.
Postoje między kursami jelcz vero obsługujący linię 7 odbywa na parkingu przy kąpielisku miejskim. Przed podstawieniem się na kurs do Buzowic autobusik musi zawrócić na pobliskim rondzie Europejskim.
Z nowego przystanku początkowego przewidziano 7 z 8 kursów, jeden kurs rozpoczyna się od przystanku Rudzka Kampus.
Cztery pierwsze kursy z Kąpieliska zostały przyśpieszone o 5 minut w stosunku do odjazdów z Dworca KM. Kurs nr 5 z godz. 13:35 został przesunięty na 13:25, a odjazdy pierwszego i dwóch ostatnich kursów nie uległy zmianie.

Rybnik - Północ, parking przy kąpielisku Ruda
Linia 30 nie kursuje już przez ulice Zebrzydowicką i Kotucza (pomijając przystanek Zebrzydowicka). Na rondzie u zbiegu ulic Raciborskiej, Dworek, Wodzisławskiej i Hallera autobus zjeżdża na ulicę Dworek. Po przejechaniu ok. 100 metrów zatrzymuje się na nowym przystanku Dworek, po czym udaje się na Dworzec KM. Z dworca trasa przebiega analogicznie.

Rybnik - Nowiny, ul. Dworek
Linia 301 ponownie zatrzymuje się na przystankach w gminie Świerklany, a dokładnie w trzech sołectwach: Jankowice Rybnickie, Świerklany Dolne i Świerklany Górne. Przypomnijmy, że linia 301 opuściła Świerklany 1 stycznia 2005 roku, na skutek rezygnacji gminy z usług MZK Jastrzębie-Zdrój.
Trzy kursy w dni robocze i jeden sobotni, które od listopada 2006 r. dojeżdżają do KWK Jankowice (dotychczas tranzytowo przez Świerklany, bez przystanków), teraz kursują ul. Rybnicką (Świerklany Górne), gdzie zatrzymują się na przystanku Świerklany Skrzyżowanie i Świerklany Piekarnia oraz ulicami Świerklańską i Nową w Jankowicach Rybnickich gdzie obsługują przystanek Świerklany Urząd Gminy. Odjazdy z Żor nie uległy zmianie, kursy z pętli KWK Jankowice z godz. 14:15 i 22:15 zostały opóźnione o 10 minut.
Dodatkowo pięć kursów w dni robocze i jeden w soboty wydłużone zostały od os. Gwarków lub Roju OSP do nowego przystanku Świerklany Remiza. Pierwszy kurs w dni robocze z nowego przystanku obok remizy i Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świerklanach odjeżdża o 7:10, a ostatni o 16:00, sobotni kurs wyrusza o 8:55.

Jankowice Rybnickie, przystanek Świerklany UGŚwierklany, ul. Strażacka

« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

eh napisał(a):

alez ta komunikacja jest tam rozwinieta ten niepowtarzalny tabor... poziom europejski

26.11 19:22:38

KZK szrot napisał(a):

Nie to co w gopie... Tam to jest europejska ekstraliga!

27.11 13:32:22

Art napisał(a):

co Ty masz do taboru? jest nowy i odpowiedni do potrzeb jakie wystepują na tych trasach (chodiz o 7 i 30)

27.11 19:31:06

nic napisał(a):

nic nie umiem tu znaleźć

15.07 11:46:00


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!