Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Kolejne prace przy wiadukcie nad ul. Żeromskiego w Sosnowcu

12.08.2007

Tagi: infrastruktura, Tramwaje Śląskie, za tramwaj, Socha, PKM Świerklaniec – Dodał: Jakub Jackiewicz

Od dłuższego czasu trwają prace przy remoncie wiaduktu kolejowego nad ul. Żeromskiego w Sosnowcu. 12 sierpnia wystąpiła konieczność wstrzymania ruchu tramwajowego.


Napięcie w sieci trakcyjnej wyłączono już o północy w nocy z soboty na niedzielę. Prace miały potrwać 24 godziny, jednak już o 13:55 ruch wznowiono.

Tramwaje linii 21, 24 i 27 kursowały na dwóch odcinkach tras: od strony Będzina dojeżdżały do Pętli Będzińskiej na Pogoni, a od strony centrum Sosnowca skierowane zostały do pętli w Zagórzu.


Na wyłączonym odcinku uruchomiona została komunikacja zastępcza obsługiwana przez standardowy zestaw autobusów i przewoźników: Leszek Socha z Piekar Śląskich (Jelcz M11 nr rej. SPI 93CJ i Neoplan N4016NF nr rej. SK 0849E) i PKM Świerklaniec (dwa Ikarusy 260.04, tym razem nr tab. 0201 i 0207).


Autobusy kursowały objazdem przez CWK ("ślimak") omijając zablokowaną ulicę Żeromskiego, a centrum Sosnowca obsługiwały niejako okrężnie - od Będzina jechały bezpośrednio pod dworzec PKP, skąd po którym postoju jechały z powrotem zahaczając o przystanek Sielec Park. Na przystankach oczywiście jak zwykle zabrakło jakiejkolwiek informacji dla pasażerów.

« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

dw napisał(a):

Szkoda tylko, że nie było nigdzie (nawet w internecie) żadnej informacji o planowanym wstrzymaniu ruchu :|

12.08 16:24:14

Canon napisał(a):

To Socha kursował na dwóch liniach naraz?jego autobus ma dwie tabliczki-21,24.

13.08 09:51:27

memphis napisał(a):

Ta druga tabliczka to jest 21 (przerobione z 24).

13.08 12:52:57

kysó napisał(a):

Mało braku informacji na przystankach to ani tramwaje ani komunikacja zastępcza nie kursowały według obowiązującego rozkładu jazdy (cale szczęście, że chociaż jedno z drugim było skomunikowane). Ponadto autobusy zatrzymywały się, gdzie chciały - nie zawsze na wysokości przystanków tramwajowych, czasami na istniejących obok przystankach autobusowych a czasami po prostu tam, gdzie stał jakiś człowiek - na chodniku, w trawie czy na skrzyżowaniach ulic. Pomijam kwestię bezpieczeństwa w tych wypadkach.

13.08 15:19:58

memphis napisał(a):

No właśnie jedno z drugim nie było skomunikowane, tylko jeździło każde wg swojego planu (autobusy w sumie co 15 minut). Natomiast co do przystanków to autobusy zatrzymywały się na przystankach autobusowych, a w razie ich braku na wysokości tramwajowych (Rybna). A jak ludzie dobiegali to jeszcze dodatkowo tam gdzie byli i nie zgodzę się z tym, że było to niebezpieczne.

13.08 16:32:50

kysó napisał(a):

@ memphis: ja nie zauważyłem braku skomunikowania - może prowadziłem obserwacje w innych godzinach niż Ty. Co do bezpieczeństwa: jak autobusy zawracając na skrzyżowaniu Małobądzkiej i Słowiańskiej w Będzinie (tam je widziałem) otwierały drzwi na środku tegoż zakrętu i wysadzały ludzi to zbyt bezpieczne to nie było. Tym bardziej, że pod Elektrownią w Będzinie kierowcom nie za bardzo chciało się otworzyć usta i powiedzieć "koniec jazdy" tylko ze zdezorientowanymi ludźmi jechali dalej. Być może po godzinie 10:00 było inaczej - ja opisałem sytuację jaka miała miejsce do tej godziny.

13.08 21:27:44

memphis napisał(a):

Ja nie twierdzę, że nie dało się przesiąść, ale kwestią losową było ile trzeba było czekać. Natomiast w ogóle nie rozumiem o czym piszesz jeśli chodzi o to wysadzanie. Jakim cudem kierowca mógł kogokolwiek zawieźć na to skrzyżowanie, skoro postoje odbywali pod elektrownią, po przyjeździe z Sosnowca? I wszyscy czterej tam stali i jechali dalej dopiero w godzinie odjazdu. A byłem tam od rana i nie zauważyłem niczego takiego.

13.08 21:41:02

dw napisał(a):

Podczas remontu mostu na Żeromskiego w lipcu jeden z kierowców zatramwaju postój odbył przy zamkniętej (z powodu remontu mostu) ul. Słowiańskiej.
http://www.tramwaje2.za.pl/...

13.08 21:49:46


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!