Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Nowe linie w Sośnicowicach

16.12.2013

Tagi: KZK GOP, rozkład jazdy, PKM Gliwice, Sośnicowice – Dodał: Jakub Jackiewicz

Od 16 grudnia 2013 r. na terenie gminy Sośnicowice wprowadzono zmiany w funkcjonowaniu komunikacji zbiorowej. Wydłużona z Wilczego Gardła została linia 624, zaczęła kursować nowa linia 924, a także zmieniono trasy dwóch linii gminnych.


Zmiany związane są z przystąpieniem Sośnicowic do KZK GOP. Na przystanku Sośnicowice Pętla - usytuowanym na parkingu przy ul. Łabędzkiej nieopodal Rynku spotykają się wszystkie cztery linie.

Linia 624 łączy Sośnicowice z Gliwicami - część kursów realizowanych jest przez Smolnicę, a część przez Choryńskowice. Linię obsługuje nadal PKM Gliwice, przy okazji wdrożenia nowego rozkładu jazdy wszystkie kursujące na niej autobusy stały się niskopodłogowe (» czytaj więcej o zmianie trasy linii 624).

(autor: Jacek Sobota) (autor: Jacek Sobota)

Nowa linia 924 miała ruszyć najwcześniej 1 stycznia 2014 r. KZK GOP ogłosił przetarg na jej obsługę, wymagany był niskopodłogowy minibus (tabor M o pojemności co najmniej 35 miejsc, ale o długości nie większej niż 8 m), nie starszy niż z 2005 roku. Nie ogłoszono dotychczas wyboru najkorzystniejszej oferty, z nieoficjalnych informacji wynika, że linię obsługiwać będzie prawdopodobnie spółka Feniks V z Gliwic (» czytaj więcej o linii 924).

Tymczasem linia ruszyła już 16 grudnia. Obsługuje ją obecnie autobus z PKM Gliwice (w pierwszym dniu był to MAN NL222 z 2000 roku), jednak dla pasażerów przejazd nią jest bezpłatny. KZK GOP nie informuje nawet o jej uruchomieniu. Linia kursuje do Osiedla Waryńskiego przez Łany Wielkie, Kozłów, Stare Gliwice i Stare Łabędy.

(autor: Jacek Sobota)

Oprócz tych dwóch linii zmieniono trasy dwóch linii gminnych, które dotychczas realizowały przewozy na terenie gminy. Linia 1 łączy Sośnicowice z Rachowicami przez Sierakowice, a linia 2 kursuje z Sośnicowic do Bargłówki przez Trachy. Obsługuje je gminna jednostka - Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sośnicowicach. Do tego celu sprowadzono dwa MAN-y ÜL323. Na tych liniach nie obowiązują bilety KZK GOP, lecz własne ustalone przez gminę (» zobacz cennik opłat).

(autor: Jacek Sobota) (autor: Jacek Sobota)

« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

Brak komentarzy.


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!