Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Koniec remontu torowiska przy ul. 3 Maja w Zabrzu

03.12.2013

Tagi: Tramwaje Śląskie, infrastruktura, inwestycje, KZK GOP, rozkład jazdy, przystanki, Zabrze – Dodał: Jakub Jackiewicz

7 grudnia 2013 r. tramwaje linii 3 wracają na ul. 3 Maja w Zabrzu. Kończy się bowiem modernizacja torowiska na tym odcinku.


Prace rozpoczęły się 29 kwietnia 2013 r. Linia tramwajowa 3 skierowana została z Mikulczyc do pętli w Zaborzu, a na trasie Zabrze Goethego - Makoszowy Pętla KZK GOP uruchomił autobusową komunikację zastępczą (linia T-3). Taka organizacja ruchu pozostała do końca robót, w międzyczasie zmieniały się jedynie objazdy drogowe (w tym również dla autobusów) w zależności od realizowanego etapu prac.

(autor: Jacek Sobota) (autor: Jacek Sobota) (autor: Mateusz Trąbka)

Modernizacja objęła torowisko w ul. 3 Maja na odcinku od skrzyżowania z ul. Lutra (wraz ze skrzyżowaniem) aż do wjazdu na mijankę Park Świerczewskiego. Na całym tym odcinku pomimo modernizacji pozostał tylko jeden tor - projekt nie przewidywał dobudowy drugiego. Nie przebudowano również przystanków - nadal pozostaną "dochodzone" z chodnika.

Cały odcinek wykonany został w technologii bezpodsypkowej z wykorzystaniem prefabrykowanych płyt żelbetowych.

(autor: Tramwaje Śląskie) (autor: Tramwaje Śląskie) (autor: Tramwaje Śląskie)
(autor: Tramwaje Śląskie) (autor: Tramwaje Śląskie) (autor: Tramwaje Śląskie)

Test bojowy nowe torowisko przeszło 22 listopada - wówczas odbyła się prezentacja nowego wagonu Twist (» czytaj więcej), a później odbył się przejazd ulicą 3 Maja.

(autor: Jacek Sobota)

7 grudnia linia 3 wróci na swoją stałą trasę do Makoszów. Przy okazji wdrożony zostanie nowy rozkład jazdy. Uruchomiony zostanie także nowy przystanek Zabrze Szpital - wspólny z istniejącym przystankiem autobusowym (przy Muzeum Górnictwa Węglowego). Dotychczas tramwaje na tym odcinku się nie zatrzymywały. Zmieniona zostanie także nazwa przystanku (i mijanki) Zabrze Park Świerczewskiego na Zabrze Park Pileckiego.

« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

P Śl napisał(a):

Ciekawe gdzie Solarisy wypłyną.

03.12 12:59:05

Wilq napisał(a):

Ale w zasadzie skoro już 22 listopada torowisko było przejezdne na całej długości, to czemu liniowe wracają dopiero 7 grudnia? Coś robili/robią jeszcze przez te dwa tygodnie?

03.12 13:08:23

iks napisał(a):

Robią a w zasadzie wymienili torowisko z podkladami na potoczku przed koksownią oraz przejazd wraz z przystankiem kopalnia do zwrotbicy wjazdiwej na pętle. Przystanek kopalnia w stronę pętli jest rozkopany. Cekawe czy dadzą radę go odbdować do soboty.

03.12 22:22:09

tomcio 224 napisał(a):

Torowisko było przejezdne już 22 listopada, ale tramwaje liniowe nie mogą się jeszcze tutaj pojawić, do czasu, aż zakończą się wszystkie formalności (m.in. zostanie w pełni nowe torowisko odebrane). A niestety trochę to trwa. Tak przynajmniej zapewniali przedstawiciele Tramwajów Śląskich. I tak dziwne, że udało się skończyć prace przed czasem, wszak termin wykonania robót pierwotnie miał upłynąć dopiero pod koniec stycznia. Mam nadzieję, że nadmierne tempo nie odbije się niekorzystnie na jakości wykonania przebudowy torowiska.
A co do Solarisów to naprawdę są również jestem bardzo ciekawe gdzie się zadomowią. Przede wszystkim ciekawe, czy autobusy te będą dalej stacjonować na zajedzni w Zabrzu-Biskupicach, czy też pojadą do Wodzisławia Śląskiego i będą obsługiwać linie w tamtym rejonie. Osobiście uważam, że ten ostatni scenariusz jest mało realny, ale z komunikacją miejską jest tak jak ze sportem - nigdy nie można być niczego pewnym. ;)

04.12 02:22:25

Rafał napisał(a):

Ja słyszałem, że mają mieć miejsce zapewnione, m.in. na 111.

04.12 10:33:12

Seba napisał(a):

A to kto tak ci powiedział że na 111 w sumie fajnie by było

04.12 13:18:55

pipen napisał(a):

I tak niebawem - jak ogłoszą konkurs do zadania:
“Modernizacja torowiska tramwajowego w Zabrzu wzdłuż ulic: ul. Marcina Lutra, Placu Krakowskiego, ul. W. Brysza do skrzyżowania z ul. Wolności” – (wybudowanie prawo skrętu z ulicy Brysza do ulicy Wolności - http://www.tram-silesia.pl/...) - gdzie już wykoawca projektu jest wybrany (Meritum Projekt http://www.tram-silesia.pl/...) będzie ten odcinek znowu zamkniety (chyba, że utrzymają ruch po jednym torze, w co wątpię).

Dobrze, że zdążyli i zacznie linia 3 jeździc po staremu :).
Tabor w większości zmodernizowany - to się chwali ;).

04.12 14:25:38

Bodzio napisał(a):

Ciekawe, czy ten planowany prawoskręt z Brysza w Wolności będzie budowany na potrzeby jakiejś nowej linii tramwajowej (Makoszowy-Zaborze), czy też będzie on służył do trójkątowania w razie jakichś awarii.

06.12 23:52:34


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!