Katowice-Chorzów: prace torowe
02.12.2013
Od dnia 6 grudnia 2013 r. (piątek) od godz. 16:00 do nocy z 8/9 grudnia 2013 r. (noc z niedzieli na poniedziałek) do godz. 4:00 w związku z pracami torowymi na trasie Katowice-Chorzów wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu tramwajów.
Linia 6 będzie kursowała na trasie: Bytom Politechnika Śląska – Chorzów Metalowców.
Linia 19 będzie kursowała na trasie: Stroszek Zajezdnia – Chorzów Ratusz.
Linia 33 będzie zawieszona.
Linia 46 (Brynów Pętla – Koszutka Słoneczna Pętla) będzie kursowała ze zwiększoną częstotliwością oraz zostanie uruchomione jej kursowanie w dni wolne.
Zostanie uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza - linia T-19 (rozpocznie kursowanie już od godziny 14:30 dnia 6 grudnia):
Trasa: Katowice Rynek - Mickiewicza, Sokolska, Chorzowska, (Chorzów) Katowicka, Stabika, Kruszcowa - Chorzów Nowa.
Powrót: Chorzów Nowa - Kruszcowa, Nowa, Katowicka, (Katowice) Chorzowska, Rondo Ziętka, al. Korfantego - Katowice Rynek.
Przystanki: Katowice Rynek – Katowice Sokolska (stanowisko jak dla linii 6) – Dąb Huta Baildon – Dąb Kościół – WPKiW Wesołe Miasteczko (stanowisko tymczasowe) – WPKiW Śląski Ogród Zoologiczny – WPKiW Wejście Główne (stanowisko tymczasowe) – Chorzów Stadion Śląski (stanowisko tymczasowe) – Chorzów AKS – Chorzów Rynek (stanowisko tramwajowe) – Chorzów Rynek – Chorzów Metalowców – Chorzów Stabika – Chorzów Nowa.
Powrót: Chorzów Nowa (przy peronie tramwajowym na ul. Kruszcowej) – Chorzów Plac Powstańców Śl. – Chorzów Estakada – Chorzów Chopina – Chorzów AKS – Chorzów Stadion Śląski (stanowisko tymczasowe) – WPKiW Wejście Główne (stanowisko tymczasowe) – WPKiW Śląski Ogród Zoologiczny – WPKiW Wesołe Miasteczko (stanowisko tymczasowe) – Dąb Kościół – Dąb Huta Baildon – Katowice Chorzowska – Katowice Rynek.
Dodatkowo linie autobusowe 820, 830 i 840 będą w obu kierunkach obsługiwały przystanki Dąb Huta Baildon i Chorzów AKS.