Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Zmiany na liniach do Europy Centralnej

25.11.2013

Tagi: centrum handlowe, rozkład jazdy, Socha, Aska, Lemańska, Gliwice – Dodał: Jakub Jackiewicz

Od 20 listopada 2013 r. zmienił się przewoźnik obsługujący linie bezpłatne z centrum handlowego Europa Centralna do Gliwic i Zabrze. Leszka Sochę zastąpiła Aska.


Linie do Europy Centralnej uruchomiono wraz z otwarciem tego centrum handlowego, czyli 27 lutego 2013 r. Obsługiwał je Leszek Socha dwoma autobusami - Neoplanem N4016NF i MAN-em NL202 (jako rezerwa pojawiała się Setra S215NR). Linie kursują mniej więcej co godzinę w obu kierunkach.

(autor: Jacek Sobota) (autor: Jacek Sobota) (autor: Andrzej Gryc)

Centrum handlowe zrezygnowało jednak z usług Sochy i zleciło obsługę linii firmie Aska - od 20 listopada na liniach pojawiają się MAN-y NL262, które chwilę wcześniej Aska odkupiła od PKM Jastrzębie-Zdrój (są to autobusy z 1997 roku, do 2005 roku jeździły w Berlinie). W różową reklamę marketu oklejono trzy wozy - o numerach bocznych 7, 9 i 10.

(autor: Jacek Sobota) (autor: Jacek Sobota)

Ponieważ centrum handlowe Europa Centralna zlokalizowane jest w "oczku" węzła drogowego Sośnica (skrzyżowanie autostrad A1 i A4), projektanci węzła nie uwzględnili istnienia tam osób chodzących pieszo, w szczególności pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej. Oprócz linii do Gliwic i Zabrza od 17 czerwca 2013 r. funkcjonuje połączenie mikrobusowe z najbliższym przystankiem KZK GOP, tj. Gliwice Baza Transportu. Linię obsługuje firma TK-Transbus Katarzyny Lemańskiej z Gliwic.

Linia mikrobusowa kursuje 13 razy w dni robocze i 10 razy w niedziele (w soboty nie wiadomo jak jeździ, gdyż opublikowany rozkład jazdy nie zawiera informacji na ten temat) i jej rozkład jazdy jest mniej więcej (z naciskiem na mniej) dopasowany do rozkładu jazdy linii 41. Mikrobus kursuje drogą równoległą do łącznicy autostrady z ulicą Pszczyńską i dojeżdża nią w pobliże przystanku Gliwice Baza Transportu, nie wyjeżdżajac jednak na ulicę Pszczyńską.

Zdjęcia z Fotogalerii Transportowej:
Taken from transport.wroc.bizTaken from transport.wroc.biz

Ten sam przewoźnik obsługuje też uruchomioną 13 listopada 2013 r. linię bezpłatną z Europy Centralnej do przystanku Knurów Szpitalna przez Bojków. Wykonywanych jest 12 par kursów w dni robocze i soboty oraz 10 par w niedziele - mniej więcej co godzinę.

(autor: Jacek Sobota)

« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

P Śl napisał(a):

Wreszcie ktoś zmienił zdjęcia u góry, ale ta hybryda na 815 to aż taki szał :>.

25.11 19:10:48


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!