Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Wydłużenie linii 44 do pętli Brzezinka Autostrada

09.11.2013

Tagi: KZK GOP, rozkład jazdy, PKM Jaworzno, Mysłowice – Dodał: Jakub Jackiewicz

Od 1 listopada 2013 r. linia autobusowa 44 została wydłużona z Brzęczkowic do pętli Brzezinka Autostrada przy ul. Chrzanowskiej.


Linia 44 do końca października kursowała na trasie Zawodzie Pętla - Brzęczkowice Osiedle Powstańców. Od 1 listopada pomija dotychczasowy przystanek końcowy i kursuje do pętli zlokalizowanej tuż przed granicą z Jaworznem, za wiaduktem nad autostradą A4. Z tej okazji ubyło w rozkładzie jazdy kilka kursów. Wcześniej na linii wykonywanych było 13 par kursów. W nowym rozkładzie jazdy jest ich już tylko 11. Linia kursuje tylko w dni robocze.

(autor: Jacek Sobota)

Odcinek ul. Chrzanowskiej w Brzezince nie był obsługiwany przez komunikację KZK GOP od 7 czerwca 2004 r. kiedy wycofano linię 219 z odcinka od Brzezinki do Jaworzna. Kursowała tamtędy także linia 321 z PKM Jaworzno (do Brzęczkowic) - została zlikwidowana 24 grudnia 2011 r.

(autor: Jacek Sobota) (autor: Jacek Sobota)

Miejsce do zawracania z którego korzysta teraz linia 44 było używane przez autobusy PKM Jaworzno kończące w Wysokim Brzegu już od 2008 roku. Dotychczas nie było tam jednak przystanku dla pasażerów.

(autor: Janusz Rogoń)

Przystanek został uruchomiony (dla autobusów jaworznickich) 28 października 2013 r. i obsługiwany jest przez linie 302 (3 kursy w dni robocze szkolne) i 370 (8 kursów w dni robocze szkolne, 10 w dni robocze w ferie i wakacje oraz 7 kursów w dni wolne).

(autor: Jacek Sobota)

Kilka razy dziennie można odbyć podróż z przesiadką na trasie z Brzezinki do Jaworzna korzystając z przypadkowo pasujących rozkładów jazdy (pamiętając oczywiście o konieczności zakupu innego biletu). Integracja obu sieci komunikacyjnych jest jednak mocno ukryta - choć to jeden i ten sam przystanek nosi u każdego z organizatorów różne nazwy. Wg KZK GOP nazywa się Brzezinka Autostrada, a wg PKM Jaworzno - Wysoki Brzeg Pętla.

« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

obeznany napisał(a):

Klepisko to raczej niż przystanek, ale dobre i to.

09.11 13:59:42

tomcio 224 napisał(a):

Wiem, że to co teraz napiszę nie wiąże się bezpośrednio z tym tematem, ale nie wiem pod jaki wątek podjąć moje pytanie. Jeśli ktoś z Was, zwłaszcza z redakcji portalu WPK, będzie mógł mi odpowiedzieć, będę bardzo usatysfakcjonowany. :)
Moje pytanie dotyczy bazy taboru prowadzonej przez redakcję portalu WPK. Otóż w bazie tej, w zakładce poświęconej taborowi PKM Katowice, nie ma informacji o pożarze Jelcza M125M Vecto, numer boczny 190.
Tymczasem, jak wiadomo, już pod koniec stycznia ten pojazd spłonął doszczętnie na pętli w Murckach. Sądząc po zdjęciu zamieszczonym w linku na stronie phototrans.pl, raczej nie uda się już tego pojazdu odratować.
Stąd moje pytanie, czy nie lepiej by było aby w bazie taboru dokonać adnotacji przy tym pojeździe, że jest w tej chwili odstawiony i/albo że spłonął?
Proszę się na mnie nie gniewać, po prostu zapytałem o to z czystej ciekawości. Mam nadzieję, że nie macie mi tego za złe. ;)

12.11 21:55:07


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!