Dwie nowe linie w Gliwicach
06.01.2007
Dwie nowe linie hipermarketowe zostały uruchomione 6 stycznia w Gliwicach. Na wniosek centrum handlowego Arena, KZK GOP utworzył płatne linie 701 i 703.
Linia 701 łączy Arenę z Trynkiem kursując ulicami Portową, Śliwki, Toszecką, przez pl. Piastów i Sikornik. W kierunku Areny trasa jest nieco odmienna - od pl. Piastów autobus kieruje się do pl. Piłsudskiego, a dalej prosto do Areny przez Kozielską i Okulickiego.
Linia 703 kursuje na trasie Arena - Osiedle Obrońców Pokoju przez Portową, Śliwki, Świętojańską, Opolską, Poniatowskiego i Tarnogórską. Z powrotem od ulicy Śliwki do Areny autobusy podążają przez Wyspiańskiego, Kozielską i Okulickiego.
Obydwie linie jeżdżą przez większą część dnia co godzinę, tylko w godzinach porannych częstotliwość jest mniejsza - co 80 minut.
Obsługa linii (w sumie 3 wozy, kursujące w łączonym obiegu) została zlecona gliwickiemu PKM-owi. Pierwszego dnia jeździły 3 krótkie DAB-y o numerach 110, 114 i 118.
sebaastian 93 milosnik autobusu napisał(a):
Dobrze że zrobili te dwie nowe linie bo trzebabyło na poczatku powstania CH Arena isc na pieszo z ulicy kozeilskiej przez błoto ale teraz zrobili droge to dobrze sam jutro pojade przejechac sie tą nową linie i dodam komentarz
06.01 19:12:42
Darek napisał(a):
Szkoda tylko, że ww linie oprócz numeru linii nie mają tablic kierunkowych gdzie jadą i przez co.
06.01 19:46:17
memphis napisał(a):
Przecież tylko jeden wóz nie ma kierunku, pozostałe mają co trzeba.
06.01 21:00:13
copper napisał(a):
Linia 701 moglaby byc linia okrezna, dodatkowo obslugiwac osiedla, Zubrzyckiego zamiast 2 razy Sikornik
Przebieg linii wygladalby wtedy nastepujaco: OKREZNA: Arena- Arget - Sliwki II - Sliwki I - Toszecka - Dworzec PKP - Dworcowa - Gornych Walow - Cegielnia - Zimorodka - SIKORNIK - Trynek II - TRYNEK III - Os. Zubrzyckiego Zwirki i Wigury - OS. ZUBRZYCKIEGO - Cegielnia - Nowy Swiat - Wroclawska - PLAC PIASTOW - Pl. Pilsudskiego - Koscioł Podw. Krzyza - Gory Chelmskiej - OS. Gwardii Ludowej - GLIWICE ARENA.
Przebieg tej linii bylby korzystniejszy gdyz nie obslugiwala by wtedy 2 razy Osiedla Sikornik a w zamian Os. Zubrzyckiego z korzyscia dla pasazerow zamieszkalych w conajmniej 7-miu XXI pietrowych wiezowcach na Os. Zubrzyckiego.
07.01 22:30:53
sebaastian 93 milosnik autobusu napisał(a):
Dzisiaj tj. 8 stycznia widzialem linie 703 na ul.Opolskiej mało ludzi nią jezdzi ale jeszcze nia nie jechałem i widziałem ze powinni zostawic tylko wozy nisko podłogowe i krótkie a nie przegłuby
08.01 17:13:22
butthead napisał(a):
Nie pisz więcej "przegłub".
08.01 17:42:13
budda napisał(a):
..no i więcej znaków przestankowych, bo ciężko się czyta:) Internet internetem, ale nie zapominajmy o języku... co do linii to dobry pomysł, zwłaszcza w kierunku Portowej i Śliwki, gdzie zdecydowanie mało autobusów tam jeździło.Pomysł linii 701 okrężnnej podtrzymuję- jest dobry. Na Sikorniku mamy wystarczająco odjeżdżających autobusów a na Zubrzyckiego tylko dwie linie- na pozostałem trzeba iść pół kilometra na Rybnicką..
09.01 03:14:00
Robert napisał(a):
Mało ludzi jeździ bo jeszcze nie wiedzą że takowe linie kursują. Nie na wszystkich przystankach pojawiły się rozkłady.
09.01 12:05:35
ewa napisał(a):
Piszą, że "dwie płatne linie". Jak to płatne: komu?, ile? Może ktoś wyjaśni.... ?
13.01 16:07:12
P Śl napisał(a):
Nie jest to żaden darmobus tylko normalnie musisz kupic bilet
21.01 13:25:25