Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Bez tramwajów tory się wypiętrzają i powodują wypadki

26.04.2010

Tagi: likwidacja, infrastruktura, Tramwaje Śląskie, prasa – Dodał: Krzysztof Bojda

Jacek Madeja,
Gazeta Wyborcza, 24.04.2010 r.


Tory po zlikwidowanej linii nr 12 nie tylko niszczą zawieszenie aut, ale i są przyczyną wypadków. Będzie lepiej, bo drogowcy właśnie zaczęli podnosić nawierzchnię z kostki. Później wezmą się za usuwanie szyn.


Przejazd przez ulicę Siemianowicką i Kościuszki w Chorzowie to test samochodowego zawieszenia i umiejętności kierowców. Wszystko przez tory, którymi kiedyś kursowała "12". Mimo że linia została zlikwidowana z początkiem zeszłego roku, powyginane szyny wciąż zatopione są w jezdni. - Kiedy tramwaje kursowały, wciskały szyny w podłoże. Teraz zaczynają wychodzić - wyjaśnia Kazimierz Kosmala, dyrektor rejonu komunikacyjnego nr 2 Tramwajów Śląskich.

W niektórych miejscach szyny wystają nawet na kilkanaście centymetrów ponad nawierzchnię drogi. Taka przeszkoda nie tylko niszczy resory, ale powoduje wypadki. - Odnotowaliśmy kilka przypadków, kiedy kierowcy chcieli skręcić, ale wystająca szyna odbiła koło i wjechali w drzewo albo w inny samochód. Na drodze jest coraz bardziej niebezpiecznie, dlatego przekazaliśmy sprawę prokuraturze, która bada, czy ulice nie powinny być wyłączone z ruchu - mówi Andrzej Zbierański, naczelnik wydziału ruchu drogowego w chorzowskiej komendzie policji.

O remonty nawierzchni wzdłuż torów tramwajowa spółka od dawna spiera się z zarządcami dróg. Coraz poważniejsza sytuacja zmobilizowała wreszcie chorzowskich drogowców i tramwajarzy. Od poniedziałku ekipy remontowe wyrywają kamienne kostki, którymi wybrukowany jest odcinek ulicy Siemianowickiej aż do skrzyżowania z Kościuszki. - Potem układamy je wyżej, żeby tory tak nie wystawały. To prowizoryczne rozwiązanie, ale ze względów bezpieczeństwa nie można było dłużej zwlekać - podkreśla Piotr Wojtala, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Chorzowie.

Następnie ekipy remontowe przeniosą się na ulicę Kościuszki. Tramwajarze usuną tory, a drogowcy ułożą nową nawierzchnię na wysokości od placu Piastowskiego aż do szybu Prezydent. - Czekamy na pieniądze, które miasto zaoszczędziło na innych przetargach - mówi Wojtala. Dodaje też, że miasto zagwarantowało już 2 mln zł na przyszłoroczny generalny remont Siemianowickiej - w miejscu, gdzie teraz robotnicy przekładają kostki. Wtedy tory zostaną usunięte, a kostkę zastąpi asfalt.

W tym roku na poprawę mogą też liczyć kierowcy w Katowicach. Tutaj wystające tory po "12" utrudniały ruch na skrzyżowaniu ulic Telewizyjnej i Bytkowskiej. - Remont nawierzchni na ulicy Telewizyjnej i przebudowę całego skrzyżowania rozpoczniemy za dwa miesiące - informuje Henryk Bula, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Katowicach.

» źródło

« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

ja napisał(a):

Jeszcze powinni tak zlikwidować tory po gratach w Gliwicach to w końcu byłby spokój.

27.04 15:52:16

Ł. M. P. P. napisał(a):

W Gliwicach jakoś na remonty dróg pieniądze są, ale na remonty torowisk to już, k***a, nie ma!

27.04 23:30:08

x04 napisał(a):

Ale czemu nic o nowym Prezesie TŚ nie piszecie?

28.04 19:07:50

Hannes napisał(a):

Zauważcie rzecz jedną, o której wspominałem jakis czas temu. Frankiewicz wnioskował o odwołanie poprzedniego prezesa TŚl, bo tamten nie chciał zlikwidować torowiska w Gliwicach.
Jest nowy prezes i oto dowiadujemy sie, że usłużnie wyrwie w Gliwicach tory.
ZF powinno się wywieźć na taczkach uprzednio zapędziwszy do odbudowy całego torowiska w Gliwicach.

28.04 22:06:15

Gojira napisał(a):

No i nadzieja o powrocie tramwaju prysnęła jak bańka mydlana... ehhh zawsze wiedziałem, że tak będzie, jednak była nadzieja... teraz już nie ma najmniejszej szansy.

Dobrze że planuje opuścić dziurę jaką jest Śląsk - po mimo korzeni i całej mentalności...

29.04 00:56:21

Puschel napisał(a):

W końcu nadejdzie taki dzień, że ostatni tramwaj zjedzie ze śląskich torowisk i zastąpi go autobus. Śląsk się zakorkuje,jakakolwiek komunikacja padnie, przestanie być atrakcyjny dla inwestorów i stanie się zapadłą dziurą i będzie wyglądał jak Czarnobyl po wybuchu w elektrowni - wyludły, pusty itd.

29.04 10:23:11

P Śl napisał(a):

@Puschel: Nic dodać, nic ująć, w tym kierunku zmierzamy.

29.04 11:04:27

Piotrek napisał(a):

Gorija, dokładnie tak, niestety. Życie polega na tym, że się niestety przegrywa.

29.04 11:28:38


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!