Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Chrzanów: Co dalej z kursami na Śląsk?

23.12.2009

Tagi: ZKKM, MZDiM Jaworzno, rozkład jazdy, prasa – Dodał: Krzysztof Zioło

Anna Jarguz,
Przełom, 23.12.2009 r.


W miejsce linii J do Katowic i S do Sosnowca Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Jaworznie chce uruchomić nową linię Ch, która kursowałaby wyłącznie na trasie Chrzanów-Jaworzno. Chrzanowski związek komunikacyjny tą propozycją, przynajmniej na razie, zainteresowany nie jest. Czy to oznacza koniec kursów na Śląsk?


Związek Komunalny "Komunikacja Międzygminna" w Chrzanowie otrzymał ostatnio pismo od MZDiM w Jaworznie z propozycją zastąpienia linii J i S nową linią Ch.
- Propozycje są dwie. Pierwsza zakłada kurs z Chrzanowa przez Balin, Koźmin, Jeziorki do Jaworzna centrum i powrót przez osiedle Kąty. Druga tę samą trasę, tylko na odwrót, czyli kurs do Jaworzna przez osiedle Kąty, powrót przez Balin. Jaworzno, niestety, nie podało nam żadnych rozkładów jazdy. Napisało tylko, że w godzinach szczytu byłyby dwa kursy na godzinę, poza godzinami szczytu jeden kurs - przewodniczący zarządu ZKKM Tadeusz Gruber propozycji Jaworzna nie przyjął.
- Z uwagi na brak rozkładów jazdy jest ona dla nas nie do przyjęcia - tłumaczył na wtorkowym posiedzeniu zgromadzenia związku Tadeusz Gruber.
Związek nie przystał na propozycję Jaworzna również dlatego, że zainteresowany jest głównie kursami bezpośrednio do Katowic, a nie fundowaniem swoim pasażerom przesiadki.
- Chcemy komunikacji na Śląsk, nie do Jaworzna - podnosił radny Wiesław Zywar, przedstawiciel Libiąża w związku.
- Przewodniczący Gruber sam podjął się negocjacji z Jaworznem w tej sprawie. Pytam więc, jak po nowym roku będą kursowały autobusy linii J i S? - na to pytanie odpowiedzi oczekiwał burmistrz Chrzanowa, Ryszard Kosowski.
Odpowiedzi jednak się nie doczekał. W tej sytuacji Kosowski zadeklarował, że sam zajmie się tą sprawą, bo nie może pozbawić mieszkańców gminy kursów na Śląsk. Na razie wystąpi do Jaworzna o wydłużenie terminu negocjacji jeszcze o miesiąc. Ostateczna decyzja, co do dalszego kursowania S i J lub też wprowadzenia nowej linii Ch ma zapaść do końca stycznia.

Przypomnijmy, wiosną jaworznickie Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej, które weszło w struktury MZDiM w Jaworznie, wypowiedziało umowę dzierżawy miejsc postojowych dla swoich autobusów na dworcu autobusowym przy ul. Zielonej w Chrzanowie, chcąc wymóc na chrzanowskim związku dopłaty do kursów linii J i S. Dowodzi bowiem, że na odcinku między Jaworznem a Chrzanowem podróżują głównie mieszkańcy powiatu chrzanowskiego, którym do podróży PKM dopłacać nie zamierza.

ZKKM już w sierpniu zaproponował Jaworznu ograniczenie kursów J i S lub też całkowitą rezygnację z S, co pozwoliłoby utrzymać dotychczasową liczbą kursów J. Na odpowiedź czekał wiele miesięcy. Jaworzno dopiero ostatnio wyszło z własną propozycją zastąpienia J i S nową linią Ch. Rozmowy trwają.

« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

zenek napisał(a):

linia Ch. oby tylko pasażerowie po jakimś czasie nie nazwali ją linią H...

23.12 21:33:23

Polo napisał(a):

Busiarze tylko czekają na taką likwidację.

24.12 09:50:22

timin napisał(a):

i ciekawie czym teraz bede dojezdzal do chrzanowa a dalej do trzebinii czy krzeszowic z katowic lub sosnowcam znowu myslenie tylk oo swoich tyłkach a nie o pasażerach

24.12 20:17:38

SK napisał(a):

Jeżeli zachodzi taka konieczność to ja chetnie będę robił taką linie autobusami turystycznymi bez jakichkolwiek dopłat ze strony UM Chrzanów czy Jaworzno-nie widzę problemu.Cena biletu około 5-7 zł w jedna strone a nad miesięcsznymi się pomyśli.
Wesołych świąt

25.12 10:11:31

slowak99 napisał(a):

Po pierwsze, każdy autobus do Sosnowca był obsługiwany taborem C, więc nie sądzę, żeby kursowało eSką tak mało osób...
Po drugie, Sosnowiec nigdy nie był, nie jest, ani nie będzie należał do Śląska!!!

26.12 23:20:53

jacekso napisał(a):

Wyluzuj chłopczyku, nikt nie napisał, że Sosnowiec jest na Śląsku. A po drugie już od kilku lat na "S" jeżdżą zarówno przeguby jak i krótkie.

28.12 02:40:51

aso napisał(a):

@slowak99: Na temat S-ki wiesz niestety niewiele. Przeguby jeżdżą, bo są potrzebne na odcinku Jaworzno - Mysłowice. Do Jeziorek, Balina, Chrzanowa w większości przypadków to zajęte siedzące i co najwyżej kilka stojących, podobnie jest na Sosnowiec. W wolne na tych odcinkach za (Jaworzno - Sosnowiec, Jaworzno - Balin - Chrzanów)niekiedy nawet nie ma kompletu siedzących. Zatem nie przesadzaj, że takie tłumy jeżdżą linią S.

28.12 08:57:38

Ślązak ;] napisał(a):

slowak99 to według Ciebie w jakim woj leży Sosnowiec jak nie w Śląskim ??

29.12 05:54:00

zonk napisał(a):

@Ślązak: nie pyskuj starszym! Śląskiem jest jedynie to, co było przed wojną po niemieckiej stronie, reszta to paskudne poloki.

29.12 19:25:27

chs napisał(a):

Sprawa została rozstrzygnięta.
http://www.przelom.pl/przel...

29.12 19:49:59

Ślązak ;] napisał(a):

zonk- właśnie przez takich jak Ty i slowak99 tworzą się niepotrzebne zatargi i animozje. co było przed wojną to było jest nowy podział administracyjny czy się to podoba czy nie takie fakty są ;) a co artykułu całe szczęście że się dogadali i odbyło się bez cięć ;)

29.12 20:40:23

zonk napisał(a):

@Ślązak: wiem i przepraszam za tego głupiego posta - tak wogóle uważam, że takie dzielenie się na tych i tamtych nie powinno wogóle mieć miejsca. Niestety pojawiają się tacy, którzy wiedzą lepiej i koniecznie przypominają i dbają o utrzymywanie się takich podziałów, a mnie wtedy trafia szlag i zazwyczaj odreagowuję podobnie debilnymi postami. Jeszcze raz przepraszam. :) A czy Sosnowiec jeszcze jest śląski czy już nie - póki nie będzie ruski niewiele mnie to obchodzi. :)

29.12 21:57:57


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!