Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Kierowca bez uprawnień zatrzymany

02.11.2006

Tagi: – Dodał: Jakub Jackiewicz

Komenda Miejska Policji w Rudzie Śląskiej, 01.11.2006

W dniu 01 listopada 2006 roku około godziny 11.00 na ulicy Niedurnego pomiędzy dzielnicami Nowy Bytom a Chebzie Policjanci Sekcji Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę autobusu liniowego numer 215 jadącego w kierunku Goduli. Powodem podjętej przez Policjantów kontroli była anonimowa informacja, że kierujący tym autobusem młody mężczyzna prowadzi autobus bez stosownych uprawnień.


Podczas kontroli fakt braku uprawnień do prowadzenia autobusu potwierdził się. Michałowi P. (lat 25) uniemożliwiono dalsze kierowanie. Pasażerów poproszono o opuszczenie pojazdu i skorzystanie z alternatywnych środków komunikacji (autobus, tramwaj).

Jak tłumaczył mieszkaniec Częstochowy ma uprawnienia do prowadzenia autobusów lecz nie ma ich przy sobie. Nie miał również żadnych innych dokumentów. Prowadzone w tej sprawie postępowanie wyjaśniające pozwoli ustalić, czy i jakie uprawnienia posiada sprawca wykroczenia i zależnie od tych ustaleń (brak uprawnień ogóle lub ich brak podczas kontroli) zostanie wdrożone postępowanie w sprawie o wykroczenie. Należy dodać, że kierujący autobusem w trakcie kontroli był trzeźwy, co zostało potwierdzone poprzez wykonanie stosownego badania kontrolnego. Sprawna reakcja na zgłoszenie pozwoliła wyeliminować z ruchu osobę bez uprawnień. Nie było w momencie kierowania autobusem sytuacji, gdzie życie bądź zdrowie pasażerów byłoby zagrożone. Autobus został przekazany w ręce pracownika firmy prywatnej obsługującej tą linię. Tym razem kierowca przysłany przez pracodawcę miał uprawnienia do kierowania autobusami.

« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

mori napisał(a):

On jedził niebieskim manem

02.11 14:32:53

bodzio napisał(a):

O ile pamiętam, to jakiś czas temu ( kilka lat ) była w henzago afera w związku z przyjęciem do pracy młodego kierowcy bez uprawnień ( służby kadrowe nie zadały sobie trudu sprawdzenia kategorii prawa jazdy ). Czyżby historia lubiła się powtarzać ?

02.11 23:40:56

andrzej69 napisał(a):

Przecież ten gośc może je ma ale nie miał przy sobie ! i cały ten artykuł to tandetne bicie piany!

03.11 08:19:58

Arcziv napisał(a):

A ja się zastanawiam kto był tak "życzliwy" i zadzwonił na policję. Bo tego, że nie ma się dokumentów nie widać na czole, a z tego artykułu wynika też, że nie bya to rutynowa kontrola.

03.11 14:13:34

Andrzej69 napisał(a):

Może to była żona albo ,,, która zauważyła że mąż czy .. zostawił dokumenty w domu (prawojazdy na autobus), a niechcciała żeby mąż pracował w tej firmie. ;))

04.11 05:56:51

Smile_boy napisał(a):

pewno zatroskany o swoje zdrowie moher ;P

04.11 08:21:15


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!